Valentsikorpus: Artikkel

kontaveit-pidi-us-openi-noorteturniiri-finaalis-vastase-paremust-tunnistama / originaal

Eestlanna Anett Kontaveit (WTA 480.) pidi USA lahtiste tennisemeistrivõistluste noorteturniiri finaalis tunnistama ameeriklanna Samantha Crawfordi (WTA 393.) 7:5, 6:3 paremust. Kohtumine kestis tund ja üheksa minutit.

Esimest korda juunioride suure slämmi turniiri finaalis mänginud Kontaveit alustas kohtumist kindlamalt, minnes 2:0 ja 4:2 juhtima, kuid Crawford viigistas 4:4-le ning seejärel oli tal ka Kontaveidi servil murdepall, kuid eestlanna suutis enda servigeimi võita ja 5:4 ette minna. Crawford viigistas taas ja kuigi Kontaveidil oli oma servil kolm geimpalli, õnnestus ameeriklannal tema pallingugeim võita ja 6:5 ette minna ning seejärel oma servi hoida ja sett võita.

Teises setis võitis Crawford kaheksa punkti järjest, murde Kontaveidi servi ja võites enda pallingugeimi, teist korda murdis ta Kontaveidi servi üheksandas geimis, võites seega nii teise seti kui ka matši.

Kontaveit tegi mängu jooksul koguni üheksa topeltviga ja servis kaks ässa, samas kui Crawford servis kuus pallinguässa ja tegi kaks topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kontaveidil 63 ja Crawfordil 60, kuid eestlanna võitis 66% esimese servi punktidest, aga Crawford koguni 82.

Murdepalle teenis Kontaveit kolm ja ta realiseeris neist kaks, Crawford kasutas kuuest teenitud murdepallist ära viis.