Valentsikorpus: Artikkel

voimas-jarelkasv-eesti-noored-korvpallurid-tegid-ajalugu / originaal

Eelmisel nädalal Poolas Czluchowis peetud U14 vanuseklassi Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) superfinaalis sai Eesti noortekorvpalli jaoks ajaloolise teoga hakkama Virumaa Pallimängude Kool, kes suutis liiga viieteistkümnendal hooajal esimese Eesti noorteklubina tulla oma vanusegrupi võitjaks.

Liiga põhihooaja 12 võidu ja 3 kaotusega teisena lõpetanud Eesti klubil tuli superfinaali alagrupis kohtuda OKK Leotar (Serbia) ja BS Klaipeda (Leedu) meeskondadega. Kui serblasi võideti suurelt 83:32, siis leedukatelt tuli vastu võtta napp kaotus 46:47, vahendab basket.ee.

Sellega saavutati alagrupis teine koht ning jõuti kolme alagrupi parima teise koha meeskonnana poolfinaali, kus vastaseks omaealiste mitmekordne Leedu meister A.Sabonise Korvpallikeskus.

Kolm veerandaega leedukate dikteerimisel kulgenud mäng sai virulaste jaoks õnneliku lahenduse 12 sekundit enne lõpuvilet tabatud kolmesega, mis vormistas mängu lõppskooriks ühepunktilise võidu 59:58.

Virumaa PK vastane finaalis oli poolfinaalis BS Klaipedat tulemusega 58:47 võitnud Munkkinimen Kisapojat (Soome) meeskond. Tasavägiselt kulgenud esimese poolaja järel, mis võideti tulemusega 31:27, tegid Eesti poisid otsustava vahespurdi kolmandal veerandajal ning tüürisid seejärel mängu 63:46 võiduni.

Eesti noortekorvpalli ajalugu teinud meeskonnas mängisid treener Vaido Rego juhendamisel Ander Talu, Sten Saaremäel, Henri Matikainen, Kristofer Veismann, Ander Peiponen, Robin Kivi, Martin Ojamaa, Kerdo Kivivare, Marti Alt ja Ranno Lauri. Meeskonna parimaks mängijaks turniiril valiti Ander Talu ja turniiri MVP-ks Sten Saaremäel.